CGE Evaluation; uzun ömürlü, sağlam, çevik işletme mimarlığı yapıyor. Firma; ulusal ve uluslararası standartlardaki online danışmanlık ürünleri ile işletmelerin yıllara göre gelişimini izleyip, ihtiyaca özel yol haritası oluşturuyor. Böylece işletmelerin marka itibarını da artıyor.

TEKNOPARK İstanbul firmalarından CGE Kurumsal Yönetim Değerlendirme ve Yazılım Hizmetleri A.Ş. (CGE Evaluation), uzun ömürlü ve sağlam kuruluşların mimarlığını yapıyor. Her tür ve ölçekteki işletmenin güçlü ve zayıf yanlarını ortaya çıkaran, online olarak yapılandırılan raporlar hazırlıyor. 360 derece değerlendirme ve derecelendirme metodolojisi ile hazırlanan rapor sonuçlarına göre çözüm ve öneri içeren reçeteler sunuyor. Raporlar, saniyeler içinde Excel ve Power Point olarak indirilebiliyor. İstanbul Ticaret’in sorularını CGE Evaluation Yönetim Kurulu Başkanı B. Tülin Seçen cevapladı.

 

CGE Evaluation’u tanıtır mısınız?
 
Danışmanlık sektöründeki 35 yıllık tecrübemizi 2018-2020 döneminde yazılım ortamına taşıdık. Hem kuruluşların öz değerlendirme yapabilmesini sağlayan hem de danışmanlar tarafından kullanılabilen online değerlendirme ve raporlama araçları oluşturduk. Geliştirdiğimiz her ürün için müşteri deneyimini de sağladık. Mart 2020’de CGE Evaluation’u kurduk ve temmuzda ürünlerimizin ticarileşme sürecini başlattık.
  
Ürünleriniz neler?
 
‘Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Yönetim Kurulu’, ‘Kurumsal Kapasite’, ‘İnsan Kaynakları’, ‘Risk ve Teknoloji Değerlendirme’, ‘Raporlama Hizmetleri’ olarak 6 başlıkta hizmet veriyoruz. Her bir başlık altında kurumların güçlü ve zayıf yanlarını ortaya çıkaran, online olarak yapılandırılan raporlar sunuyoruz. Ürünlerimiz, kuruluşların yıllara göre gelişimlerini izlemesine olanak veriyor. Kendilerini sektör ve veri tabanındaki en iyi örneklerle kıyaslayabiliyorlar. Ulusal ve uluslararası standartlardaki ürünlerimiz, marka itibarını artırıp yatırımcıya güven veriyor. Bu niteliklerimizle rakiplerimizden öndeyiz. İleri analitik ve yapay zeka uygulamaları ile farklı rapor ve içerikler geliştiriyoruz. Dünya genelinde benzersiz bir değerlendirme merkeziyiz.

 

Ürünlerinizin faydaları neler?
 
Kuruluşların gelecek nesillere sağlıklı ve sağlam bir yapı ile devrolması için kurumsal yönetim, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik ilkelerini merkezimize aldık. Her türdeki işletmeye zaman, verimlilik, insan kaynağı açısından tasarruf imkanı sağlıyor, çevik organizasyonlara dönüşmelerinin mimarlığını yapıyoruz.

 

Kurumsal yönetim ve sürdürülebilirlik şirketler için ne ifade ediyor?
 
Rekabetin değişen şartları ve yapısına hızla uyum sağlayan, çevik, kurumsal yapısı ve kültürü sağlam şirketler geleceğe daha güvenle bakıyor. Artık şirketler sadece ortaklarına değil, tüm paydaşlarına karşı sorumlu. Ekonomik sürdürülebilirlik tek başına rekabet gücünü korumaya yetmiyor. İşletmelerin; itibarının, marka değerinin, kârlılığının artması için kurumsal yönetişim ve sürdürülebilirlik ilkeleriyle yönetilmeleri şart. Böylece gelir dalgalanmaları da azalıyor.

 

Her işletme ürünlerinizi kullanabilir mi?
 
Evet… Kamu veya özel ya da STK’lar fark etmeden bütün ürünlerimiz kurumsal gelişimi ve iyileşmeyi sağlıyor. Online ölçümlerimizle işletmelere özel yol haritası oluşturuyor, bu ilkelere en üst seviyede uyumlarını da sağlıyoruz. Ürünlerimizi kullanan kuruluşlar, paydaşlarına ne kadar iyi durumda olduklarını gösterip, uluslararası itibar kazanıyorlar. Kurumsal yönetim, yönetim kurulu stratejileri, sosyal sorumluluk, çevre boyutlarında aldıkları skorları ve eylem planlarını raporlarında paylaşıyorlar.
 
YEREL YÖNETİME DESTEK
 
CGE Evaluation, Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) kapsamında belediyelerin ve yerel yönetimlerin SKA (VRL) Raporlaması’na destek veriyor. Firma, Türkiye’deki ilk uygulayıcı olan Sultanbeyli Belediyesi’nin SKA Raporlaması’na gönüllü katkı sağlıyor.

 

SOSYAL SORUMLULUK
 
Tülin Seçen, Türkiye’nin önde gelen sektör, dernek ve vakıfların değerlendirme ürünlerini ücretsiz kullandığını belirterek, “Ayrıca ürünlerimizin üyelerinin hizmetine açılmasında özel indirimlerle desteğimizi sürdürüyoruz” bilgisini verdi.
 
KENDİ ANKETİNİ OLUŞTUR
 
Seçen, işletmelerin istedikleri her araştırmayı yapabilmesini sağlayan ‘Kendi Anketini Oluştur’ ürününün de çok revaçta olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Anket sonunda grafik ve tablolar sayesinde rahat okunabilir raporlar elde ediliyor. Muadillerine göre daha kapsamlı ve uygun maliyetli bir çözüm.”
 
13 DİL
 
CGE Evaluation portalı üzerinden dünya genelinde Türkçe, İngilizce, Almanca ve İtalyanca olarak hizmet veren firma; iki yıl içinde 13 dilde hizmet sunmaya hazırlanıyor.
 
FAYDALARI NELER?
 
* Sürdürülebilirlik, risk ve teknoloji yönetimi gibi birçok alanda değerlendirme ve raporlama yapıyor.
 
* Her kuruluş için ihtiyaca özel danışmanlık çözümleri sunuyor.
 
* İtibar, marka değeri ve kârlılığı artırıyor, gelir dalgalanmalarını azaltıyor.
 
* Sermayeye ve diğer tüm kaynaklara hızla ulaşma imkânı tanıyor.
 
* Yeni iş fırsatları, inovasyon olanakları sağlıyor, kaynak maliyeti ve zaman kaybını azaltıyor.
 
* Danışmanlar için maliyeti azaltıyor, danışmanlık araçlarını güvenle kullanmalarını sağlıyor.
 
* 5 yıllık gelişim takibi ile kuruluşlara, kendilerini rakipleriyle kıyaslama olanağı sunuyor.
 
* Kuruluşlar; paydaş, yatırımcı ve finansal kuruluşlara ne kadar iyi olduklarını gösterebiliyor.
 
* Birçok dilde hizmet verebiliyor, 360 derece değerlendirme yapabiliyor.
 
* Her ürün için objektif ve katma değerli sonuçlar üretilmesini sağlıyor.
 
* Kanıt arama özelliği ile değerlendirmelerin kalite, objektiflik ve güvenirliliğini artırıyor.
 
* 24 saatte yorumlanmış ve yol haritası çıkartılmış rapor hazırlıyor.
 
* Güvenlikli, sertifikalı sunucu ve server yapısı ile yüksek veri koruması sağlıyor.

Giriş

Şifremi Hatırlat

Yeni Hesap Oluşturun

Change Language

Sizi Arayalım

Sizi
Arayalım