GLOBAL MARKA OLMAK İSTİYORUZ

CGE Evaluation, uluslararası kullanıma açık güvenli bir dijital değerlendirme merkezi. CGE Evaluation’un kuruluş amacı kamu, özel veya kar odaklı olmayan kuruluşların sürdürülebilirliklerine hizmet etmek. CGE Kurumsal Yönetim Değerlendirme ve Yazılım Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı B. Tülin Seçen, “Dünyada kendi alanımızda eşsiz ve öncü dijital değerlendirme alt yapısı olarak,

5 yıl içinde dünyanın en fazla tercih edilen online değerlendirme merkezi olmayı hedefliyoruz.” diyor.

 

 

CGE Evaluation, iş dünyasına, yönetim kurullarının, kurumsal yönetim ve sürdürülebilirlik seviyelerinin, çalışan bağlılığının, yasalara uyumun, müşteri ve tedarikçilerinin ve risk yönetimi olgunluk seviyesinin ayrıntılı analizi için geliştirilmiş online değerlendirme ve raporlama altyapısı sunmak üzere yapılandırılmış, uluslararası kullanıma açık güvenli ve güvenilir bir dijital değerlendirme merkezi. CGE Evaluation’un kuruluş amacı kamu, özel veya kar odaklı olmayan kuruluşların sürdürülebilirliklerine hizmet etmek. CGE Kurumsal Yönetim Değerlendirme ve Yazılım Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı B. Tülin Seçen, “Tüm ürünlerimiz kuruluşların gelecek nesillere sağlıklı ve sağlam bir yapıyla devrolmasını sağlamak için yapılandırıldı ve sürekli geliştiriliyor. Bunu sağlamak için de kurumsal yönetişim, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik ilkelerini işin merkezine aldık.” diyor. CGE Kurumsal Yönetim Değerlendirme ve Yazılım Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı B. Tülin Seçen ile sürdürülebilirliğe bakışlarını ve bu alandaki çalışmalarını konuştuk:

 

- Sürdürülebilirlik öncelikleriniz içinde yer alıyor mu? 

Her şeyden önce danışmanlık sektörünün dijital dönüşümü ve değerlendirme alt yapısının kurulması ile şirketimizin gelecek iş trendlerine uyumunu sağlamış ve sürdürülebilir bir yapı oluşturmuş bulunmaktayız. Artık tüm sektörlerde teknolojinin kolaylaştırıcı unsurlarını kullanmak rekabet gücünün temelinde var.

CGE Evaluation’un kuruluş amacı kamu, özel veya kar odaklı olmayan kuruluşların sürdürülebilirliklerine hizmet etmek, biz bunun için var olduk. Tüm ürünlerimiz kuruluşların gelecek nesillere sağlıklı ve sağlam bir yapı ile devrolmasını sağlamak. Bunu sağlamak için de kurumsal yönetim, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik ilkelerini işin merkezine aldık.

Bir kuruluşun organizasyon, süreç ve yönetim performansını artırmaya, çalışan bağlılığını ve memnuniyetini korumaya, kurum kültürünü geliştirmeye, müşteri ve tedarikçileri ile olan ilişkilerini sürekli ölçerek iyileştirmeye, yetkinlik ve hedef bazlı yönetim yapısını geliştirmeye yönelik tüm projelerinde, CGE Evaluation değerlendirme ürünleri ile objektifliği, verimliliği ve sürekli gelişimi sağlamak adına maliyeti ve zamandan tasarruf edilebilmesi mümkün.

Bütün ürünlerimiz kurumsal gelişimi ve iyileşmeyi sağlarken, kurumsal yönetim değerlendirme ve sürdürülebilirlik değerlendirme ürünlerimiz ile de bu standartlara ne kadar uyumlu olduklarını online olarak ölçüyor ve bir yol haritası ile bu ilkelere en üst seviyede uyumlarını sağlıyoruz.

Bu kapsamda CGE tarafından uluslararası endeksler ile kıyaslanabilir bir metodolojiyle geliştirilen “Sürdürülebilirlik Değerlendirme” ürününü kullanan kuruluşlarımız, Sürdürülebilirlik ilkelerine uyumlu çalışma ve bu uyumu sağladığını gösteren derecelendirme çalışması ile kanıtlama fırsatını elde etmektedirler, aynı zamanda sektör firmaları ve diğer firmalar ile kendilerini kıyaslamakta ve gelişim için yol haritasını online olarak indirebilmektedirler.

 

- Sürdürülebilirlik vizyonunuzu nasıl oluşturdunuz?

Danışmanlık sektöründe 30 yıla yakın deneyimimizi dijital bir formasyona dönüştürmek amacıyla 2018 yılında geliştirmeye başladığımız CGE Evaluation değerlendirme alt yapısı ile işimizin gelecek nesillere yeni teknolojilerle ulaşması konusunda yatırım yapmaya başladık. 2020 Mart ayında CGE Kurumsal Yönetim Değerlendirme ve Yazılım Hizmetleri A.Ş.’yi kurduk. İstanbul Teknopark’ta faaliyet gösteren şirketimizi ve ürünlerimizi Temmuz 2020 ayından itibaren de mevcut ürünleri ile ticarileştirdik.

Sürekli gelişen değerlendirme alt yapımız ve ürünlerimiz ile kuruluşların sürdürülebilirliği için çalışıyoruz. CGE Evaluation alt yapısının makine öğrenmesi ile geleceğin de değerlendirme merkezi olması, büyük veri ve analitik konusunda da kuruluşların başvuru noktası olması konusunda çalışıyoruz.

Danışma kurulumuzun desteği ve ürün gelişiminde görev alan deneyimli uzmanlarımız ile gelişen kurumsal yönetim ve sürdürülebilirlik standartlarına, teknolojiye ve kurumsal gelişim ihtiyaçlarına uyumu sağlayacak yeni ürünleri portföyümüze katmaya devam ediyoruz.

Ayrıca sadece ülkemizde değil, dünya genelinde 13 dilde faaliyet göstererek ülkemizin dünyaya açılan bir markası olmayı ve bunu sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz.

 

 

- Sürdürülebilirlikte çalışanlarınız, birlikte çalıştığınız şirketler ve STK’larla ne gibi projeleriniz var?

CGE Evaluation olarak öncelikle kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında ülkemizin önde gelen sektör dernekleri ve vakıfları ile düzenli iletişim kuruyor, değerlendirme ürünlerimizin dernek yönetiminin iç kullanımında ücretsiz ve üyelerinin hizmetine açılmasında belirli oranda indirimlerle destek oluyoruz.

STK’lar ile çeşitli raporların, sektörel endekslerin ve araştırma raporlarının oluşturulması konusunda da işbirliği yapıyoruz.

Havayolu taşımacılığı, finans kuruluşları, liman işletmeciliği ve bazı endüstriyel şirketlerde sürdürülebilirlik değerlendirme konusunda işbirliği yapıyor, sürdürülebilirliğin kurum kültürünün bir parçası haline gelmesi için katkıda bulunuyoruz.

 

- 2021 sürdürülebilirlik planlarınız nasıl? Bu alanda 2021’de neler yapmayı planlıyorsunuz?

Sürdürülebilirlik değerlendirme ürünümüz Türkçe, İngilizce ve İtalyanca olmak üzere 3 dilde aktif olup, önümüzdeki yıl içinde 13 dilde yayınlanarak Dünyanın birçok ülkesinde kendi dilinde kullanılabilmesini sağlayacağız.

Yerel yönetimler ve STK’lar ile işbirliğimizi geliştirecek, onların stratejik iş ortağı olarak tanınırlığımızı ve gerek ulusal gerekse uluslararası bilinirliğimizi artıracağız.

 

- Bu konuda şirket olarak uzun vadeli hedefiniz nedir?

Uzun vadede dünya genelinde tercih edilen bir değerlendirme merkezi olarak sürdürülebilirlik alanında ve tüm ürünlerimizde ülkemizin değerli bir markası haline gelmeyi hedefliyoruz.

Giriş

Şifremi Hatırlat

Yeni Hesap Oluşturun

Change Language

Sizi Arayalım

Sizi
Arayalım